xF2 Translate - XenForo Full Turkish Language Pack | NulledTeam UnderGround | The Best Scripts Site In The World
XenForo Full Turkish Language Pack

xF2 Translate XenForo Full Turkish Language Pack 2.1.5a

No permission to download
Compatible XF Versions 2.x
2.1
asd.pngTekrar "Merhaba" sevgili xenForo kullanıcıları. Bir çok xenForo destek forumlarından da tanıyacağınız üzere. piyasada dolaşan ve çoğu kişinin kullandığı eksik, yarım yamalak, reklam dolu ve kalitesiz çevirilerden dolayı bu çeviriyi yapma gereği duydum.

TÜRKÇE
%70 Türkçe çeviri
olarak sağlanmıştır. Yükleme'de admin panelinizde hiç bir şekilde site adresi bulunmaz. Sadece sitenizin ana sayfasında alt kısımda bulunan "Bu site Emre tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir." bir tane link haricinde hiç bir yerde link bulunmamaktadır.

Kullanıcıların alt kısımdaki linki kaldırması dahilinde hakkınızda xenforo.com 'dan ve Alanya Adalet Sarayı tarafınca tarafınıza suç duyurusunda bulunacaktır. @emre isimli yazarın xenForo 2.0.7 Türkçe Dil Dosyası başlıklı eseri bu Creative Commons Atıf -Gayri Ticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.
Uyarı: Dil dosyası tamamlanmamış olup çalışmalarım devam etmektedir. Bu dil dosyasının beta olduğunu lütfen unutmayın!

ENGLISH
Hello dear xenForo users. You will also be familiar with many xenForo support forums. I have heard the need to make this translation because of the incomplete, half-full, ad-filled and poor quality translations that circulate in the market and used by most people.

This translation is provided as a 70% Turkish translation for version 2.0.6 of xenForo with a few adjustments made with the help of. There is no site address in your admin panel at upload. There is no link except "Bu site Emre tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir.", which is just below the main page of your site.

In the case of the removal of the link at the bottom of the users, you will be found in criminal notice by xenforo.com and by Alanya Justice Palace. @emre author of xenForo 2.1 Beta 2 Turkish Language File is licensed under Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivat 4.0 International License.

Warning: The language file is incomplete and my work is in progress. Please note that this language file is in beta!
Author
AnimeHaxor
Downloads
4
Views
165
First release
Last update
Rating
0.00 star(s) 0 ratings

More resources from AnimeHaxor

Share this resource

Latest updates

  1. xenForo 2.1.5a Update

    The current version, version 2.1.5a, has been translated.